Urodzony w 1977 roku, Poison d’Avril alias Avril Sauvage alias Nicolas Danard, jest poetą, piosenkarzem, slamerem i autorem, pochodzącym z Chalonne-sur-Loire. Swój pierwszy slam poetycki zorganizował w Nantes w 2006 roku. Wkrótce staje się mistrzem slamu, organizując regularne spotkania slamerów.

W 2013 roku, w jego twórczości pojawiła się muzyka. Tworzy Grand Orchestre d’Alphonse Sauvage, trio Poetry / Bass / Beat Box, które jest wstępem do powstania kolejnego trio z muzyką „poetycką electro dub”, grupy Osabaz 842, utworzonej w 2018 roku z dwoma innymi muzykami z Chalonnais, Atoum Zéki i Olafem Böser. To właśnie w tym czasie zadeklarował, że zamienia swój pseudonim artystyczny Poison d’Avril – który odzwierciedlał jego działalność slamerską – na Avril Sauvage, który obejmuje również jego status autora i wykonawcy.
Jego ostatnie dzieło, Le Journal d’Osabaz 05484 2, – opublikowane w listopadzie 2019 roku – łączy teksty śpiewane przez jego zespół Osabaz 842, organizując je w taki sposób, aby opowiadały jakąś historię. Utwór opisuje epicki epos gwiazdy, która spadła z nieba i zaczyna opowiadać o swoim życiu na ziemi.

Avril Sauvage regularnie dzieli się swoimi tekstami w wielu strukturach społeczno-kulturowych, takich jak teatry, muzea, centra społeczne, biblioteki, ale także w szkołach, kolegiach i liceum. Występuje również na arenie międzynarodowej, w Hiszpanii, na Węgrzech, w Brazylii, Luksemburgu i Niemczech.